پس از نصب اپلیکیشن بیمه خاورمیانه امکان استفاده از اپلیکیشن را به دو صورت خواهید داشت:

1) ثبت نام در بخش کاربری در صورت داشتن حداقل یک بیمه نامه فعال در بیمه زندگی خاورمیانه 2) دریافت نرخ و خرید بیمه نامه جدید
ثبت نام و ورود به بخش کاربری:

چنانچه شما یک بیمه نامه فعال در بیمه زندگی خاورمیانه دارید، در ابتدا به منظور استفاده از اپلیکیشن بیمه خاورمیانه باید گزینه ثبت نام را انتخاب فرمایید.

پس از ورود به صفحه ثبت نام در اپلیکیشن بیمه مطابق شکل 2 باید کد ملی خود را وارد کرده و سپس معادل عددی متنی که به صورت تصویر به شما نمایش داده می شود را در قسمت مربوطه وارد کرده و گزینه "ثبت" را انتخاب نمایید.

به منظور فعالسازی اپلیکیشن مطابق شکل 3، پس از انتخاب گزینه "ثبت"، پیامکی حاوی کد فعالسازی به شماره موبایلی که به بیمه زندگی خاورمیانه اعلام کرده اید، ارسال می شود. کد ارسالی را وارد کرده و گزینه "ارسال کد" را انتخاب نمایید. عدم دریافت کد فعالسازی به این معنی است که شماره موبایل شما در سیستم بیمه ثبت نشده است.

در صفحه بعد از شما درخواست می شود که برای اپلیکیشن خود رمز ورود تعیین نمایید. رمز ورود خود را انتخاب کرده و در قسمت "تکرار رمز" آن را تکرار نمایید. این رمز به منظور افزایش امنیت دسترسی و استفاده از اپلیکیشن در نظر گرفته شده است. لذا ضروری است تا رمز را به خاطر بسپارید.

لازم به ذکر است پس از ثبت نام اولیه برای استفاده از بخش کاربری تنها کافیست که رمز ورود را وارد نمایید و یا از امکان تایید هویت با اثر انگشت/ تشخیص چهره، استفاده نمایید.
بخش کاربری:

در این بخش کلیه بیمه نامه های کدملی وارد شده و جزییات مربوط به آنها مطابق شکل 4 نمایش داده می شود.

همچنین با انتخاب گزینه " مشاهده و پرداخت اقساط " مربوط به هر بیمه نامه می توان جزییات مربوط به اقساط پرداخت شده، سررسید و معوق آن بیمه نامه را مطابق شکل 5 مشاهده کرد.

در این بخش چنانچه قسط سررسید شده و یا معوق وجود داشته باشد با انتخاب گزینه پرداخت می توانید به درگاه بانک متصل شده و از طریق وارد کردن اطلاعات کارت بانکی اقساط مورد نظر را پرداخت نمایید.

دریافت نرخ و خرید بیمه نامه :

به منظور استفاده از این بخش از اپلیکیشن باید گزینه "دریافت نرخ و خرید بیمه نامه" را انتخاب نمایید.

در این مرحله شما وارد صفحه استعلام می شوید که در این صفحه مطابق شکل های شماره 6 ، 7 و 8 باید مراحل زیر را تکمیل نماید:

1) کدملی فرد بیمه شده مورد نظر را وارد نمایید. 2) سال تولد فرد بیمه شده مورد نظر را از بین گزینه ها انتخاب نمایید 3) "حق بیمه درخواستی" را به ریال وارد نمایید. 4) "نرخ افزایش سالیانه حق بیمه" را از بین گزینه های موجود (صفر درصد، پنج درصد، ده درصد و پانزده درصد) انتخاب نمایید. 5) "نحوه پرداخت" را این بین گزینه های موجود (سالانه، 6 ماهه، 3 ماهه، و ماهانه) انتخاب نمایید.
6) شغل فرد بیمه شده مورد نظر را از لیست مشاغل انتخاب نمایید. 7) پوشش فوت مورد نظر را به ریال وارد کنید. 8) نرخ افزایش سالیانه پوشش فوت را از بین گزینه های موجود (صفر درصد، پنج درصد، ده درصد و پانزده درصد) انتخاب نمایید. 9) پوشش فوت بر اثر حادثه را از بین گزینه های موجود (نمی خواهم، یک برابر سرمایه فوت، دو برابر سرمایه فوت، سه برابر سرمایه فوت) انتخاب نمایید. 10) پوشش نقص عضو بر اثر حادثه را از بین گزینه های موجود (نمی خواهم، پنجاه درصد سرمایه فوت، صد در صد سرمایه فوت، صد و پنجاه درصد سرمایه فوت) انتخاب نمایید.
11) در صورت تمایل به استفاده از هر کدام از پوشش های هزینه پزشکی، امراض خاص، سرطان و پوشش معافیت از حق بیمه دکمه مقابل آن را انتخاب نمایید تا سبز شود. 12) سپرده اولیه مورد نظر را به ریال وارد نمایید 13) گزینه " استعلام" را انتخاب نمایید.

پس از انتخاب گزینه استعلام، با توجه سن، شغل، دوره پرداخت، حق بیمه پرداختی و سایر گزینه های انتخاب شده بیمه شده جزییات استعلام در سه حالت بیمه نامه 10 ساله، 20 ساله و 30 ساله مطابق شکل 9 نمایش داده می شود.

برای مشاهده جدول بازخرید هرکدام از بیمه نامه های استعلام شده، کافیست گزینه "جدول بازخرید" مربوط به آن را انتخاب نمایید تا جدول بازخریدی مربوطه مطابق شکل 10 نمایش داده شود.

با انتخاب گزینه Back می توان مجددا به صفحه جزییات استعلام بازگشت.

در صورت انتخاب یک بیمه نامه و تمایل به خرید آن کافیست گزینه "تکمیل اطلاعات" را مطابق شکل 9 در صفحه جزییات استعلام انتخاب نمایید. شما به صفحه تکمیل اطلاعات خرید هدایت می شوید تا اطلاعات تکمیلی مربوط به بیمه گذار و ذینفع را وارد نمایید.

در پایان پس از انتخاب گزینه "شرایط و مقررات را خوانده و قبول دارم" و ارسال درخواست مشخصات برای شرکت بیمه ارسال می شود.کلیه حقوق این وب سایت برای نمایندگی 01053009 شرکت بیمه زندگی خاور میانه محفوظ می باشد